Hallingdal_Nesbyen_Museumsbutikk

Besøk oss

Hallingdal museum har mange besøkssteder verdt å få med seg. Utenfor sesong kan grupper bestille omvisning og uteområdene er tilgjengelig for besøkende hele året!

Besøksinformasjon

Priser (2021)

Voksne:                                          90,-
Barn:                                               60,-
Studenter og pensjonister:       60,-

Grupper: Minstepris 600,- (10 personer) 60,- pr. person ut over 10 personer

I sommersesongen gir en billett inngang til alle 6 museene i 6 dager (Hallingdal Museum Nesbyen, Hol Bygdemuseum, Hol gamle kirke, Dagali Museum, Ål Bygdamuseum, Hemsedal Bygdatun og Gol Bygdemuseum).

Ved spesielle arrangement gjelder andre priser.

Nesbyen

Museumsbutikken på Nesbyen
Juni-august; tirsdag-søndag 11.00-16.00.
September-mai; mandag-fredag 09.00-15.00.

Vi tar kontanter, har kortterminal og VIPPS.
Du behøver ikke billett for å besøke butikken.

Landhandelen på Nesbyen

Landhandelen er åpen onsdager om sommerenog ved spesielle arrangement gjennom året. Du kan betale med kontanter og VIPPS; Hallingdal Museum nr.120599. 

Dølaminne – årboka for Hallingdal

Dette er en samling med historiske artikler fra hele dalen, med høyst forskjellige tema og fra ulike tidsperioder. Dølaminne utgis av Hallingdal historielag i samarbeid med Hallingdal Museum. Hallingdal historielag består av representanter fra alle historielagene i dalen.

Du finner Dølaminne her

Program 2021

Arrangementsbrosjyre for 2021 kommer senere

Kontakt oss

Kontakt oss

Epost: hallingdalmuseum@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 07 14 85

Ansatte

Aud Eidal Berg,  konservator,
E-post: Eidal.Berg@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 07 14 85

Franck Favris, håndverker, Ål Bygdemuseum
E-post: favris@buskerudmuseet.no
Telefon: 416 98 432

Bjørn Seim, rengjører, Hol Bygdemuseum

Knut Andre Haraldset Huuse, driftsleder
E-post: Huuse@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 07 14 85

Vibeke Hjønnevåg, seniorkonsulent
E-post: Hjonnevaag@buskerudmuseet.no
Telefon: 992 50 490

Leif Olav Klype, håndverker
E-post: klype@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 07 14 85

 

 

Stein Rudi Austheim, seksjonsleder
E-post: austheim@buskerudmuseet.no
Telefon: 926 97 781

Arnhild Kopperdal, museumspedagog
E-post: Kopperdal@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 07 14 85

Gro Anita Krusedokken, rengjører, Hallingdal Museum-Nesbyen

Birgitte Lindhjem, museumskonsulent, Ål Bygdemuseum
E-post: Lindhjem@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 08 17 70

Helge Myrheim, håndverker,  Hol Bygdemuseum
Telefon: 32 08 81 40

Gro Randen, konservator, Hol Bygdemuseum
E-post: Randen@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 08 81 40

Wilhelm Wøllo, håndverker, Gol Bygdemuseum og Hemsedal Bygdetun
E-post: wollo@buskerudmuseet.no 
Telefon: 951 62 868