Hallingdal_Nesbyen_Museumsbutikk

Besøk oss

Hallingdal museum har mange besøkssteder verdt å få med seg. Utenfor sesong kan grupper bestille omvisning og uteområdene er tilgjengelig for besøkende hele året!

Besøksinformasjon

Priser (2021)

Voksne:                                          90,-
Barn:                                               60,-
Studenter og pensjonister:       60,-

Grupper: Minstepris 600,- (10 personer) 60,- pr. person ut over 10 personer

I sommersesongen gir en billett inngang til alle 6 museene i 6 dager (Hallingdal Museum Nesbyen, Hol Bygdemuseum, Hol gamle kirke, Dagali Museum, Ål Bygdamuseum, Hemsedal Bygdatun og Gol Bygdemuseum).

Ved spesielle arrangement gjelder andre priser.

Nesbyen

Museumsbutikken på Nesbyen
Juni-august; tirsdag-søndag 11.00-16.00.
September-mai; mandag-fredag 09.00-15.00.

Vi tar kontanter, har kortterminal og VIPPS.
Du behøver ikke billett for å besøke butikken.

Landhandelen på Nesbyen

Landhandelen er åpen onsdager om sommerenog ved spesielle arrangement gjennom året. Du kan betale med kontanter og VIPPS; Hallingdal Museum nr.120599. 

Dølaminne – årboka for Hallingdal

Dette er en samling med historiske artikler fra hele dalen, med høyst forskjellige tema og fra ulike tidsperioder. Dølaminne utgis av Hallingdal historielag i samarbeid med Hallingdal Museum. Hallingdal historielag består av representanter fra alle historielagene i dalen.

Du finner Dølaminne her

Hallingdal Museum

siluetter-02

Hallingdal Museum

Henriette Rødland

Stedsansvarlig 

rodland@buskerudmuseet.no

Tlf: 929 94 518

 

_EDS4452

Hallingdal Museum

Stein Rudi Austheim

Seksjonsleder

austheim@buskerudmuseet.no

Tlf: 926 97 781

_EDS4515

Hallingdal Museum

Franck Favris

Håndverker

favris@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 08 17 10

_EDS4561a

Hallingdal Museum

Arnhild Kopperdal

Undervisningsleder

kopperdal@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 07 14 85

siluetter-02

Hallingdal Museum

Gro Anita Krusedokken

Renholder

grokru@hotmail.com

 

_EDS4524

Hallingdal Museum

Leif Olav Klype

Håndverker

klype@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 07 14 85

siluetter-01

Hallingdal Museum

Torgil Hårstad Pålsrud

Samlingsforvalter

palsrud@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 07 14 85

_EDS4543

Hallingdal Museum

Gro Randen

Konservator

randen@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 08 81 40

_EDS4498

Hallingdal Museum

Vibeke Hjønnevåg

Seniorkonsulent

hjonnevaag@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 07 14 85

_EDS4564

Hallingdal Museum

Helge Myrheim

Håndverker

randen@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 08 81 40

siluetter-02

Hallingdal Museum

Wibecke Hallingstad

Renholder

wibecke.hallingstad@gmail.com

 

_EDS4535

Hallingdal Museum

Knut Andre Huuse

Driftsleder

huuse@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 07 14 85