Hallingdal_Nesbyen_Museumsbutikk

Besøk oss

Hallingdal museum har mange med besøkssteder verdt å få med seg. Utenfor sesong kan grupper bestille omvisning og uteområdene er tilgjengelig for besøkende hele året!

Besøksinformasjon

Priser (2017)

Voksne:                                          70,-
Barn :                                              50,-
Studenter og pensjonister:       50,-
Grupper (min. 10 pers):             50,-

I sommersesongen gir en billett inngang til alle 6 museene i 6 dager (Hallingdal museum Nesbyen, Hol bygdemuseum, Hol gamle kirke, Dagali museum, Ål bygdamuseum, Hemsadal bygdatun og Gol bygdemuseum).

Ved spesielle arrangement gjelder andre priser

Bygningene er stengte/ ingen aktivitet fra museets side.  Museumsområdet er tilgjengelig for besøkende på egen hånd. 

Nesbyen

Museumsbutikken
Juni-august; tirsdag-søndag 11.00-16.00.
September-mai; mandag-fredag 09.00-15.00.

Ny og gammel design, kvalitet og tradisjon. 

Vi forsøker å ha en rød tråd fra museets samlinger til det rikholdige utvalg av produkter i våre to butikker.  Butikken er åpen året rundt.  Vi tar kontanter, har kortterminal og VIPPS. 

Landhandelen 

Landhandelen er åpen onsdager om sommerenog ved spesielle arrangement gjennom året. Du kan betale med kontanter og VIPPS; Hallingdal Museum nr.120599.

Vi lager gavekurver til enhver anledning. Innhold og pris bestemmer du selv. Ring gjerne og avtal nærmere med Hanne på tlf. 32 07 14 85. 

I butikken finner du også interessante bøker og tidsskrifter og et godt utvalg av lokal litteratur. 

Husk at du ikke behøver billett for å besøke butikken. Du er alltid velkommen til å se våre nyheter! 

Dølaminne – årboka for Hallingdal.

Dette er en samling med historiske artikler fra hele dalen, med høyst forskjellige tema og fra ulike tidsperioder. Dølaminne utgis av paraplyorganisasjonen Hallingdal historielag i samarbeid med Hallingdal museum, der museet står for den daglige administrasjonen. Hallingdal historielag består av representanter fra alle historielagene i dalen.

Du finner Dølaminne her

Program 2021 kommer senere

Ansatte

Aud Eidal Berg,  konservator,
E-post: Eidal.Berg@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 07 14 85

Franck Favris, håndverker, Ål Bygdemuseum
E-post: favris@buskerudmuseet.no
Telefon: 416 98 432

Bjørn Seim, rengjører, Hol Bygdemuseum

Knut Andre Haraldset Huuse, driftsleder
E-post: Huuse@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 07 14 85

Vibeke Hjønnevåg, seniorkonsulent
E-post: Hjonnevaag@buskerudmuseet.no
Telefon: 992 50 490

Leif Olav Klype, håndverker
E-post: klype@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 07 14 85

 

 

Stein Rudi Austheim, avdelingsleder
E-post: austheim@buskerudmuseet.no
Telefon: 926 97 781

Arnhild Kopperdal, museumspedagog
E-post: Kopperdal@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 07 14 85

Gro Anita Krusedokken, rengjører, Hallingdal Museum-Nesbyen

Birgitte Lindhjem, museumskonsulent, Ål Bygdemuseum
E-post: Lindhjem@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 08 17 70

Helge Myrheim, håndverker,  Hol Bygdemuseum
Telefon: 32 08 81 40

Gro Randen, konservator, Hol Bygdemuseum
E-post: Randen@buskerudmuseet.no
Telefon: 32 08 81 40

Wilhelm Wøllo, håndverker, Gol Bygdemuseum og Hemsedal Bygdetun
E-post: wollo@buskerudmuseet.no 
Telefon: 951 62 868