besøk oss hallingdal

Besøk oss

Hallingdal museum har mange besøkssteder verdt å få med seg. Utenfor sesong kan grupper bestille omvisning og uteområdene er tilgjengelig for besøkende hele året!

Besøksinformasjon

Priser sommer 2022
Voksne            100 kr
Barn                    70 kr
Studenter          70 kr
Pensjonister     70 kr

Grupper: Minstepris 700,- (10 personer) 70,- pr. person ut over 10 personer

I sommersesongen gir en billett inngang til alle 6 museene i 6 dager (Hallingdal Museum Nesbyen, Hol Bygdemuseum, Hol gamle kirke, Dagali Museum, Ål Bygdamuseum, Hemsedal Bygdatun og Gol Bygdemuseum).

Ved spesielle arrangement gjelder andre priser.

Priser resten av året
Voksne               90 kr
Barn                    60 kr
Studenter          60 kr
Pensjonister     60 kr

Grupper: Minstepris 600,- (10 personer) 60,- pr. person ut over 10 personer

Dølaminne – årboka for Hallingdal

Dette er en samling med historiske artikler fra hele dalen, med høyst forskjellige tema og fra ulike tidsperioder. Dølaminne utgis av Hallingdal historielag i samarbeid med Hallingdal Museum. Hallingdal historielag består av representanter fra alle historielagene i dalen.

Du finner Dølaminne her

Åpningstider sommer 2022

Hallingdal Museum Nesbyen:
Mandag til søndag 11.00 – 16.00

Museumsbutikken er også åpen. Her tar vi kontanter, kort og VIPPS.

Du behøver ikke billett for å besøke butikken.
Landhandelen er åpen onsdager om sommeren, og ved spesielle arrangement gjennom året. Du kan betale med kontanter og VIPPS.
Åpent mellom 2. juli og 14. august
Onsdag 12.00 – 18.00
Lørdag og søndag 11.00 – 16.00

Hallingdal Museum

Henriette Rødland

Hallingdal Museum

Henriette Rødland

Stedsansvarlig 

rodland@buskerudmuseet.no

Tlf: 929 94 518

 

_EDS4452

Hallingdal Museum

Stein Rudi Austheim

Seksjonsleder

austheim@buskerudmuseet.no

Tlf: 926 97 781

_EDS4515

Hallingdal Museum

Franck Favris

Håndverker

favris@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 08 17 10

Ragnhild Kolsrud

Hallingdal Museum

Ragnhild Kolsrud

Museumspedagog

kolsrud@buskerudmuseet.no

 

_EDS4561a

Hallingdal Museum

Arnhild Kopperdal

Undervisningsleder

kopperdal@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 07 14 85

siluetter-02

Hallingdal Museum

Gro Anita Krusedokken

Renholder

grokru@hotmail.com

 

_EDS4524

Hallingdal Museum

Leif Olav Klype

Håndverker

klype@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 07 14 85

Torgil Hårstad Pålsrud

Hallingdal Museum

Torgil Hårstad Pålsrud

Samlingsforvalter

palsrud@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 07 14 85

_EDS4498

Hallingdal Museum

Vibeke Hjønnevåg

Seniorkonsulent

hjonnevaag@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 07 14 85

_EDS4535

Hallingdal Museum

Knut Andre Huuse

Driftsleder

huuse@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 07 14 85

_EDS4564

Hallingdal Museum

Helge Myrheim

Håndverker

Myrheim@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 08 81 40

siluetter-02

Hallingdal Museum

Wibecke Hallingstad

Renholder

wibecke.hallingstad@gmail.com

 

Tomasz Walczak

Hallingdal Museum

Tomasz Walczak 

Håndverker

Walczak@buskerudmuseet.no

Tlf: 32 07 14 85